החלקות עם צביעה - קליאופטרה וסברה

פורמולות מודרניות להחלקת שיער כימית כוללות ערכות תכשירים לביצוע החלקה במספרות וגם בבית. ברוב המקרים ההחלקה מבוצעת באופן דומה אך באמצעות תכשירי החלקה שונים אותם מתאימים לסוג השיער. ההחלקות הותיקות שונות מתכשירי החלקה מודרניים ומבצעים אותן בטכניקה שונה. בין החלקות אלו נמנות החלקת קליאופטרה מחומרים טבעיים שמעניקה לשיער גוון שחור, והחלקת סברה שאף היא מחליקה ומכהה את השיער במהלך ההחלקה.

מהי החלקת קליאופטרה?

המקור של החלקת קליאופטרה הוא צפון אפריקה. זוהי פורמולה ייחודית המכילה רכיבים טבעיים, ביניהם שמנים ותבלינים טחונים, שמאפשרת החלקה קבועה של השיער. החלקת קליאופטרה שונה מהחלקות כימיות מודרניות - תכשיר ההחלקה שמורחים על השיער אינו חודר לליבת השערה אלא עוטף ומצפה אותה. יישור השיער מתבצע באמצעות השהיית החומר על השיער (ללא שימוש במחליק), וכוללת את עטיפת השיער והשהייה ממושכת יותר של התכשיר. הזנת השיער כוללת שימוש במסכות טבעיות מחומרים לא מעובדים.

איך מבצעים החלקת קליאופטרה?

החלקת קליאופטרה אפשר לבצע במספרה מקצועית או בבית. כאשר בוחרים בטיפול במספרה חשוב לקבל הדרכה ממעצב השיער לגבי אופן הטיפול בשיער לאחר ההחלקה. החלקה בבית אפשר לבצע באמצעות רכישת ערכה ביתית הכוללת את התכשיר. את ההחלקה ניתן לבצע באופן נוח וקל באמצעות ערכה הכוללת את התכשיר, ובעזרת כלי עבודה ביתיים כגון קערה ומברשת למריחתו. את החומר, הדומה לתערובת חינה, מורחים על השיער לכל אורכו. עוטפים את השיער ומשהים אותו על השיער למשך כמה שעות. ברוב המקרים יש לחזור על הטיפול לאחר שבועיים ולעתים נדרשים כמה טיפולי החלקה להשגת התוצאה הרצויה. מי שמעוניינת לצבוע את שיערה לגוון השונה משחור יכולה לרכוש עם הערכה גם תכשיר צבע מיוחד. אין להשתמש בתכשירי צביעת שיער אחרים ויש להימנע מטיפול בשיער עם תכשירים כימיים. חשוב לקרוא את הוראות השימוש ואת האזהרות המופיעות על עטיפת התכשיר.

למי היא מתאימה?

זוהי החלקה הדורשת טיפולים חוזרים ולכן היא מתאימה יותר למי שמוכנה לחזור על טיפולי החלקה עד לתוצאה הרצויה. פורמולת ההחלקה מיועדת לבעלות שיער עבה, פגום ושרוף אך לא למי ששיערה דק ושביר. מכיוון שבמהלך ההחלקה השיער מקבל גוון שחור ועמיד היא מתאימה גם למי שמעוניינת להכהות שיער שיבה.

לאחר החלקת קליאופטרה

לאחר סיום טיפול ההחלקה השיער נותר חלק, ללא צורך בטיפול נוסף. לאחר כשלושה חודשים לערך, עם הצמיחה הטבעית של השיער, יש לחזור על הטיפול בחלק השיער שלא הוחלק. החלקת קליאופטרה היא החלקה קבועה. אין אפשרות להחזיר את השיער למצבו הטבעי, ויש להמתין עד צמיחת השורשים. אין לטפל בשיער באמצעות תכשירי החלקה אחרים, או לעצב אותו באמצעות טיפולים כימיים.

מהי החלקת סברה?

בשונה מהחלקת קליאופטרה שאותה אפשר לבצע באמצעות ערכה, החלקת סברה מתבצעת רק במספרות מסוימות. היא מבוססת על אותה פורמולה של החלקת קליאופטרה אך עם שינויים מהותיים. את תערובת הרכיבים הטבעיים מבשלים במשך שעות רבות לפני שמורחים על השיער, פעולה שממצקת את חומר ההחלקה שנצמד לשכבה החיצונית של השערה. לאחר החלקה ראשונה משהים את התכשיר על השיער ללא חפיפה למשך כמה ימים (אפשר לשטוף את השיער אך לא לחפוף אותו). בדרך כלל יש צורך בביצוע החלקות חוזרות לקבלת שיער חלק באופן פרמננטי. גם החלקה זו מותירה את השיער עם גוון שחור וקבוע. היא אינה מתאימה לבעלות שיער דק ושביר. לפני הטיפול יש לוודא היטב את התאמת השיער לפורמולה. לאחר ההחלקה אין להחליק או לצבוע את השיער ואין להשתמש בתכשירים כימיים או בתכשירים המכילים מי חמצן.