כל מה שרציתן לדעת על החלקה יפנית

לא סתם הפכה ההחלקה היפנית לאחת מהחלקות השיער המוכרות והנחשקות ביותר בעולם. נשים שחולמות על שיער חלק לא חולמת על 'בערך', הן חולמות על שיער חלק כמשי – שהוא בדיוק התוצאה המתקבלת מהחלקה יפנית.

אז, קצת רקע

פורמולת ההחלקה היפנית בשיטת 'החלקה יפנית', פותחה על ידי מדענית, שעל שמה נקראת השיטה - החלקה יפנית יאמאשיטה, במעבדות חברת 'פייטן' היפנית. רבים חושבים שההחלקה היפנית היא הראשונה שהומצאה אי פעם, ונדהמים לגלות כי זו טעות; מה שגרם לטעות המחמיאה הזו, היא העובדה שההחלקה היפנית של החלקה יפנית היא הראשונה בעולם שנוסחתה כוללת רכיבים להזנת ושמירת השיער בתהליך החלקה. עד לפיתוח פורמולת ההחלקה היפנית, היו החלקות אמריקאיות ישנות שהכילו חומרים המזיקים לשיער ולקרקפת! היחידות ששיערן יכול לעמוד בעוצמת החומרים הללו הן נשים בעלות שיער מקורזל וקשה.

למרות שפורמולת ההחלקה היפנית נרשמה כפטנט על שמה של החלקה יפנית, חברות יפניות אחרות (ולימים גם חברות נוספות ברחבי העולם), פיתחו גם הן תכשירים להחלקת השיער. למרות שההחלקות החדשות שהצטרפו לשוק מתבססות על עקרון ההחלקה היפנית של החלקה יפנית (הוספת רכיבים מטפחים ומזינים לפורמולת ההחלקה), נותרה החלקת השיער היפנית כהחלקה שאין שניה לה, ועדיפה על פני החלקות שיער אחרות.

כמה עובדות שלא ידעתם על החלקה יפנית

החלקות שיער הן תופעה אופנתית שקיימת כבר זמן רב, אבל במשך שנים לא הצליחו למצוא את 'נוסחת הקסם', שתגרום לשיער להיות חלק באופן פרמננטי. מהסיבה הזו, נשים ברחבי העולם ממהרות לקפוץ על המציאה, ולצערן של רבות הן לא זוכות לתוצאות לה הן קיוו. זאת כיוון שלמרות כל היתרונות הבולטים של ההחלקה היפנית, יש לה כמה הגבלות שאין להתעלם מהן:

 1. נקדים ונאמר שלא מומלץ לבצע החלקה יפנית על שיער מסולסל מאוד או צבוע, המאפיינים הללו פוגמים באיכות תוצאות ההחלקה. אם אתן ממש מעוניינות להפטר מהסלסול המטריד – ניתן להשתמש בפורמולות חזקות ואגרסיביות יותר על מנת להבטיח תוצאה חלקה גם בשיער מקורזל וקשה.
 2. כיוון שמדובר בנוסחה כימית, אין לבצע החלקה יפנית בשיטת החלקה יפנית על שיער שעבר החלקה או טיפול כימי קודם.
 3. נשים בעלות שיער גלי או מתולתל, שלא עבר טיפול כימי בעבר, יכולות ליהנות מהחלקה יפנית איכותית בשיטת החלקה יפנית בלי לחשוש מתוצאות בינוניות!
 4. המעוניינות בצבע בשיער, השונה מהשחור החזק של ההחלקה היפנית, יאלצו לחכות תקופה של כשבועיים בלבד לאחר ביצוע ההחלקה לפני שיוכלו לגשת לצביעה (לשם ההשוואה: לאחר שימוש בתכשירי החלקה יפנית אחרים יש לחכות פרק זמן של לפחות חודש וחצי לפני צביעת השיער).
 5. הזכרנו מספר פעמים את פופולריותה של ההחלקה היפנית – זאת כיוון שהיא יוצרת איזון בין מרכיבי השיער ותורמת לשמירה על הברק והזוהר שלו לאורך זמן.

סדרת ההחלקות היפניות של החלקה יפנית

כשהחלקה יפנית עמלה בשביל לפתח את הפורמולה הנחשקת, היא ייעדה אותה לשיער בריא ומתולתל, שלא עבר טיפולים כימיים; שימו לב שלא כל החלקה נחשבת החלקה כימית! יש החלקות יחסית קבועות (המתבססות על אמוניום תיוגליקולייט) שאחרי טיפול בהן ניתן לבצע החלקה יפנית; במידה וההחלקה מתבססת על חומרים אחרים – אנחנו פחות ממליצים.

במהלך העשור האחרון, פתחה החלקה יפנית מספר סדרות החלקה, כשהשוני בין סדרה לסדרה מתבטא במשך זמן השארת החומר על השיער; או, במילים אחרות – כל סדרה מתאימה לסוג שיער שונה, כשאת החומר השייך לסדר השיער העבה יש להשאיר על השיער זמן רב יותר מאשר התכשירים המיועדים לשיער דק ועדין. שימו לב שאתן מקפידות לקרוא את הוראות השימוש ועוקבות אחריהן במדויק.

ערכת החלקה יפנית בסיסית כוללת תכשיר החלקה לשיער ותחליב מנטרל; ישנם תכשירים נוספים שכדאי להשתמש בהם לפני, במהלך ואחרי ביצוע החלקה יפנית. למשל, תכשיר שבלעדיו השיער עלול להיפגע באופן קשה במהלך ההחלקה, הוא תכשיר המגן על השיער מפני חום לשימוש לפני הטיפול. בתום הטיפול מומלץ להשתמש במסכה וקונדישנר להשבת הלחות והחיוניות לשיער.

למידע נוסף והזמנות, חייגו: 054-760-2034

יתרונות ההחלקה היפנית של החלקה יפנית

אמפתיות - היתרון הראשון והחשוב מכולם בעינינו: פורמולות ההחלקה היפנית של החלקה יפנית לא מנוסות על בעלי-חיים!

קביעות – בשונה מהחלקות אורגניות למיניהן, כמו הברזילאית או הצרפתית, ששומרות על השיער חלק למשך 3 חודשים לערך, החלקה יפנית בשיטת החלקה יפנית משנה במקצת את מבנה השערה ולכן מפיקה תוצאות פרמננטיות.

לא מכילה פורמלדהיד – פורמולת ההחלקה היפנית של החלקה יפנית לא מכילה פורמלדהיד, שקיים בהרבה מתכשירי החלקת השיער שקיימים היום בשוק.
*פורמלדהיד הוא חומר המוכר כקרצינוגן (חומר מסרטן), ומעבר לכך, עול לגרום לבעיות בריאותיות נוספות כמו פגיעה בריאות, בקרקפת וכו'.

מתאימה לסוגי שיער שונים – להפתעת רבים, החלקה יפנית מתאימה לכל סוגי השיער ולכל אורך מבוקש (החל מכ-5 ס"מ אורך). למרות האמינות והותק של ההחלקות היפניות של החלקה יפנית, לפני רכישת תכשיר להחלקה יפנית ביתית התייעצי עמנו ונעזור לך להתאים לסוג שיערך את המוצר הטוב ביותר עבורו.

מטיבה עם השיער – בשימוש נכון במוצר, תכשיר ההחלקה היפנית של החלקה יפנית עשוי לשפר את מרקם השיער!

צבע בראש – בניגוד להחלקות יפניות אחרות, לאחר שימוש תכשיר ההחלקה של החלקה יפנית ניתן לצבוע את השיער, אבל מומלץ לחכות שבועיים.

החלקה יפנית החלקה יפנית לשימוש ביתי – סדר פעולות:

הכוונה קטנה לפני שניגש לביצוע ההחלקה עצמה - לפני תחילת ההחלקה חשוב לבצע בדיקה על קצווה קטנה בתחתית השיער, כדי להתאים את התכשיר לסוג השיער אותו נרצה להחליק. קראו היטב את הוראות השימוש והקפידו על הזמנים המצוינים בהן (אל תשכחו שמדובר בחומר כימי).

אז, שלבי ביצוע החלקת שיער ביתית לפניכם, כל שנותר לכן לעשות הוא פשוט להיות קשובות ולבצע צעד אחר צעד, בלי לדלג על אף שלב באמצע:

 1. לשם ביצוע ההחלקה, חשוב שתצטיידי במחליק שיער.
 2. לפני ההחלקה יש לחפוף את השיער היטב.
 3. לאחר חפיפת השיער, מומלץ להשתמש בתכשירים המגנים על השיער מפני נזקי חום ישיר.
 4. יבשי את שיערך בעדינות רבה בעזרת מגבת והפרידי אותו לקווצות.
 5. מרחי בצורה יסודית את תכשיר ההחלקה על כל קווצת שיער בנפרד; שימי לב שאת מתחילה למרוחק ממרחק של ס"מ בערך מהקרקפת עד קצות השיער.
  *טיפ: התכשיר מתחיל לפעול בצורה מידית, רצוי לבצע את התהליך ההחלקה יחסית במהירות.
 6. השאירי את התכשיר על שיערך בהתאם לסוג, עובי ואורך השיער (לפי הוראות השימוש).
 7. בתום הטיפול, שטפי את שיערך במים פושרים בזהירות וביסודיות עד שכל תכשיר ההחלקה נשטף לחלוטין.
 8. ייבשי את השיער בעזרת מגבת ולאחר מכן מייבש שיער, כמובן שיש להקפיד על עדינות כדי לא לשבור את השיער.
 9. חלקי את שיערך שוב לקווצות והחליקי אותו בעזרת מחליק השיער; גם כאן, התחילי במרחק של כס"מ מהקרקפת עד לקצות השיער. לאחר שעברת על כל שיערך הניחי לו, אל תחליקי אותו בשנית באותו היום.
 10. מרחי על השיער את התכשיר המנטרל המגיע כחלק מערכת ההחלקה היפנית של החלקה יפנית; השאירי על שיערך בהתאם להוראות השימוש.
 11. שטפי שוב את השיער ויבשי בעזרת פן.

חידוש החלקה יפנית

ציינו למעלה שפורמולת ההחלקה היפנית גורמת לשינוי במבנה השערה, לכן שיער שעבר טיפול בתכשירי החלקה יפנית יישאר חלק ומבריק לצמיתות. אבל מה קורה כשצמיחת השיער החדשה מהשורשים מגלה לעולם את הטקסטורה המקורית של שיערך?  כדי להימנע מהמצב המביך הזה, אחת לכמה חודשים יש לחזור על תהליך ההחלקה בשורשי השיער החדשים.

לרוב חידוש החלקה מתבצע לאחר 6-8 חודשים, אבל זה כמובן משתנה מאחת לאחת; זמן חידוש ההחלקה היפנית תלוי בקצב צמיחת השיער אצל כל אחת בצורה אינדיווידואלית. מה שכן, אי אפשר לחדש החלקה מיד כאשר השורשים החדשים צומחים, כיוון שניתן לבצע את התהליך אך ורק על שיער שאורכו 5 ס"מ לפחות.

תיחזוק ההחלקה היפנית

כיוון שהשיער עובר תהליך כימי רגיש, יש צורך לתת לו יחס מיוחד; הנה כמה טיפים פשוטים שיעזרו לך לשמר את תוצאות ההחלקה היפנית לאורך זמן ולדאוג שהשיער ישאר בריא ומטופח:

 1. המנעי לחלוטין משהייה בסביבה לחה; כמו כן, אל תחפפי את השיער במשך 48 שעות מסיום תהליך ההחלקה.
 2. לאחר ביצוע החלקה יפנית, השתדלי לא להיכנס למיטה עם שיער רטוב.
 3. כבר ציינו זאת מספר פעמים, אך תמיד טוב לחדד: אם את מתכננת לצבוע את השיער, חכי עם זה לפחות שבועיים לאחר ההחלקה; וכנ"ל הפוך, אל תעשי החלקה יפנית אם צבעת את שיערך בטווח של שבועיים אחורה.
 4. לא לאסוף את השיער! במשך 10 ימים מסיום הטיפול בהחלקה יפנית, אל תאספי את השיער כלל. לא גומיות, לא סיכות, לא קליפסים - כלום! אקססוריז שכאלו עלולים להשאיר סימנים מכוערים בשיער, כיוון שחומר ההחלקה עדיין פעיל.

שוקלת לבצע החלקה יפנית בשיטת החלקה יפנית? היום אפשר לעשות את זה בקלות בבית, בלי לשרוף שעות וכסף במספרה. מאות לקוחות כבר התנסו והתוצאות מדברות בעד עצמן!

 

Call Now Buttonלהזמנות התקשרו
שלחו הודעת ווטסאפ
שלחו לנו ווטסאפ
נשמח לעמוד לשירותכם בהודעת ווטסאפ