החלקת משי לשיער

החלקת משי

החלקת משי לשיער זוהי החלקה המבוססת על פורמולה המכילה משי אורגני אמיתי המזינה ומשקמת את השיער ומקנה לו מראה חלק ומשיי לאורך זמן ומבוססת על חומרים שאינם מזיקים לשיער. טכניקות יישור שיער שונות משמשות כבר מאות שנים, ביניהן מחליק השיער שהומצא במאה ה-19 ומייבש השיער (שעדיין משמש במספרות) שהומצא בסוף אותה מאה. התרכובת הכימית ליישור השיער הומצאה בתחילת המאה ה-'20 בארה"ב. בשונה מהחלקות שיער זמניות הפורמולה אפשרה לפתוח את הקשרים המחברים את שורש השערה ולשנות את המבנה שלה. הפורמולות הראשונות כללו רכיבים מזיקים שלא אושרו לשימוש. מאז פותחו מוצרים רבים להחלקת שיער, לחלקם נוספו חומרים המזינים ומגנים על השיער.

החלקת משי לשיער הינה החלקה בטוחה ומזינה לשיער בנוסף לאפקט המשיי והחלק שמקבל שיערך.

מהו משי אורגני?

משי הוא סיב המורכב מחלבון המופק מפקעות טוואי משי. סיבי משי הם מהארוכים והחזקים בטבע - אורך סיב של פקעת אחת הוא מאות מטרים. הסיב דק במיוחד אך חזק כמעט כמו סיב פלדה בעובי דומה. לחלבון משי מבנה מיוחד שצורתו משטח. האור שפוגע בחלבון מוחזר לחלל וכך נוצר הברק המיוחד שלו. עיבודו התבצע בסין לפני למעלה מחמשת אלפים שנים. טכניקת עיבוד המשי נחשבה במשך שנים לאחד מהסודות החשובים של האימפריה הסינית. כיום סיבי משי משמשים למטרות רבות, ביניהן לרפואה. איכויותיהם המיוחדות נבדקות במחקרים חדשניים.

 

שימוש במשי להחלקת שיער

חלבון משי מכיל את מרבית חומצות האמינו שמהן מורכבת שערה. הוא משמש בסדרת החלקת שיער Chi כמשי נוזלי או כאבקה טחונה. מכיוון שהשיער נושא מטען חשמלי שלילי ולחלבון משי מטען חיובי, הוא נקשר לשיער בתהליך אלקטרוסטטי. החלבון נקשר לאזורים פגועים בשיער כשמולקולות המשי ממלאות חללים בשכבה החיצונית של השיער ומתקנות קצוות מפוצלים.

חלבון המשי מספק לשיער הגנה מפני פגעי מזג אוויר ורדיקלים חופשיים, מעניק גמישות וחוזק לשיער ומוסיף לו ברק. הרכיבים של מוצרי החלקת השיער של סדרת Chi כוללים פורמולת משי החלק מחומר ההחלקה ועד השמפו וחומרי ההזנה שבהם נעשה שימוש בתהליך . המוצרים מיועדים לשלושה סוגי שיער שונים ולצורך השלמת תהליך החלקת השיער יש להשתמש במוצרי הסדרה בלבד.

איך עושים החלקת שיער?

החלקת שיער כימית (לא משי) המכילות פורמולות מסורתיות או פורמולות החלקה מודרניות, משנה את מבנה השיער לצמיתות, שלא כמו החלקה זמנית שמתפוגגת בעקבות הרטבת השיער. השינוי הוא לאורכה של כל השערה שעברה טיפול החלקה, אבל מאחר שהשיער ממשיך לצמוח במבנה הטבעי שלו, יש לחזור על הטיפול שמתבצע בחלק השערה החדש שלא עבר תהליך כימי. את מבנה השערה אפשר לשנות באופן זמני באמצעות חום, לדוגמה באמצעות מכשיר פן.

החלקה פרמננטית מחדירה לליבת השערה עצמה (ולא לשורש) חומר כימי המשנה את הקשרים המולקולריים לצמיתות וכך ניתן לעצב שיער שנשאר חלק לאורך זמן. החלקת שיער קבועה אינה רק מריחת חומר החלקה, זהו טיפול מורכב הכולל חומרים שמטרתם לסגור את הקשרים בין המולקולות לאחר פעולת ההחלקה, מריחת מוצרי הזנה והגנה, חפיפת השיער בשמפו מזין, סירוק ועיצוב באמצעות מסרק חם וייבוש השיער. לפני כל ביצוע החלקה מומלץ לבצע בדיקה של השיער על מנת לוודא התאמתו לסוג ההחלקה המסוים.

הפעולות הכימיות שמבוצעות בשיער יכולות לפגוע בו, אך מלבד פגיעה שנגרמת כתוצאה מטיפולים שאינם מתוזמנים היטב בפורמולה הכימית, השכבה החיצונית של השיער עלולה להיפגע גם מטיפולי החלקה יומיומיים. מבנה השערה כולל שכבה חיצונית במבנה קשקשי שמעניקה לשיער את המראה המבריק שלו. טיפול לא נכון בשיער או חשיפה לחום גבוה, אפילו בשימוש בפן או במחליק שיער, עלולים לייבש את השכבה הזו של השערה הזקוקה ללחות. כאשר השכבה החיצונית מאבדת את תכונת החזרת האור שמעניקה לשיער את מראה הברק הבריא מתקבל מראה דהוי. במוצרי החלקת שיער מודרניים שעשויים מחומרים אורגניים כמו מוצרי החלקת משי של חברת  פראדה משלבים חומרים שמזינים את השיער ומשיבים לו את הלחות הדרושה ליצירת הברק הטבעי.

סוגים שונים של החלקות משי

האסוציאציה המיידית להחלקת משי היא שיער חלק, בריא ומבריק. הברק היפה של השיער אכן בד"כ מעיד על בריאות. הוא מתאפשר כתוצאה מהמבנה החיצוני של השערה שמחזיר את האור ויוצר את האפקט המבריק כאשר תוספת המשי מדגישה את הברק הטבעי של השיער ומחזקת אותו. מלבד החלקת שיער של חברת 'פראדה' מבית style4hair  הכוללת חלבון משי אורגני, ורשומה כפטנט מוגן של החברה, קיימים מוצרים וטכניקות החלקה נוספים, שאינם כוללים פורמולת משי, וכמובן שאין לבלבל בין הסוגים השונים.

 

פוסט אישור רשיון dpi70
Call Now Buttonלהזמנות התקשרו
שלחו הודעת ווטסאפ
שלחו לנו ווטסאפ
נשמח לעמוד לשירותכם בהודעת ווטסאפ