3 שיטות להחלקת שיער

קיימים סוגים שונים של החלקות שיער, שמטרתם לגרום לשיער גלי או מתולתל להישאר חלק לתקופה ארוכה. בעבר נראתה האפשרות להחליק שיער באופן קבוע בלתי אפשרית, עד שיצאו לשוק תכשירים להחלקה קבועה (החלקה כימית). תכשירים אלה כוללים רכיבים שחודרים לשערה ומשנים את המבנה שלה וכך באמצעות טיפול ההחלקה אפשר ליישר את השיער ולשמור עליו חלק ויפה. אומנם החלקה כימית מחוללת את הבלתי אפשרי ומחליקה שיער גלי, מתולתל ואפילו מקורזל, אבל, כדי להגיע לתוצאה המקסימלית של פעולת ההחלקה, חשוב לטפל בשיער באופן הנכון. הטיפול אינו מסובך במיוחד ולאחר מיומנות מסוימת אפשר לבצע אותו גם בבית. יש להקפיד שלא לפגום בשיער במהלך הטיפול ולאחריו, מכיוון שטיפול לא מדויק עלול לפגוע במראה השיער, וגרוע מכך, לפגום במבנה השערות. לכן, כדי לזכות בשיער יפה, בריא וחלק לאורך זמן חשוב לשמור על כללי הטיפול בשיער.

כללים להחלקה כימית מוצלחת

  1. לבחור מוצרי החלקה איכותיים

מוצרים להחלקת שיער מיוצרים זה שנים רבים בידי חברות מוכרות אך גם בידי חברות ידועות פחות. יש מגוון של מוצרים שעשויים להיות יעילים בהחלקת שיער, אבל חשוב שיהיו אלה תכשירים איכותיים שמאפשרים, בנוסף לפעולה האגרסיבית של ההחלקה, לשמור על בריאות השיער. כדי לוודא שתכשיר ההחלקה איכותי רצוי לבדוק את רכיבי הפורמולה – תכשיר טוב הוא מוצר שנבדק ואושר והוא אינו מכיל חומרים מזיקים. רצוי להימנע מתכשירים המכילים פורמלין, חומר שאינו מאושר בידי משרד הבריאות לשימוש בתכשירי החלקה.

  1. להתאים את התכשיר לשיער

מרבית מוצרי ההחלקה לשיער מתאימים לשיער גלי עד מתולתל, אשר לא טופל כימית כשלושה חודשים לפני ההחלקה. כמו כן, קיימות פורמולות המיועדות למצבים ייחודיים של השיער (מקורזל מאוד, צבוע או בעייתי). מכיוון שלכל סוג שיער נדרשת פעילות כימית שונה של התכשיר, עשויים להיות הבדלים בסוג רכיבי הפורמולות של התכשירים השונים, גם אם הם מיוצרים בידי אותה חברה.

התאמה של תכשיר ההחלקה לסוג השיער חשובה מכיוון שאי התאמה עלול לפגום במראה השיער לאחר ההחלקה, אך גם לגרום לו נזק. לכן, לפני החלקה ראשונה ולפני כל החלקה נוספת מומלץ לבדוק את התאמת הפורמולה לשיער, ובמקרים שבהם, לדוגמה, השיער מתולתל מאוד, יבש או אחרי צביעה כימית, רצוי לבחור בתכשיר שמתאים באופן ייחודי לסוג השיער.

        3.להקפיד על זמן השהיית התכשירים

למשך השהיית תכשירי ההחלקה על השיער יש חשיבות רבה - אם משך זמן הפעילות של התכשיר קצר מדי, התוצאה הסופית עלולה לאכזב, בעוד השהייה ממושכת מדי של התכשיר תזיק לא רק למראה השערה אלא גם למבנה שלה. הנזק יכול להתבטא בפגיעה במעטפת החיצונית של השיער, אך גם בליבת השערה, וזהו נזק שלא ניתן לתיקון. לכן, מומלץ שלא להשהות את חומר ההחלקה ואת המנטרל מעבר לזמן הנדרש כפי שהוא מוגדר בהוראות השימוש.

       4.ויסות טמפרטורות במהלך פעולת ההחלקה

נקודה חשובה נוספת כאשר מטפלים בשיער במהלך ההחלקה היא כיוון גובה הטמפרטורה של מכשירי ההחלקה. בסוגים רבים של החלקות, הן החלקות כימיות והן זמניות, מחממים את השיער באמצעות פן או מחליק. החימום פותח קלות את קשרי השערה, מסייע להחלקתו באמצעות סירוק ולהחדרתם של הרכיבים הפעילים של תכשירי ההחלקה.

אבל, חימום יתר של השיער מייבש את הקשקשים החיצוניים של השערה ופוגם במראה האסתטי שלה. מלבד הפגיעה האסתטית נגרם נזק גם לשערה עצמה. מומלץ להיזהר מחימום יותר, הן בשימוש עם מייבש שיער סטנדרטי והן בשימוש במחליק חשמלי.

ככל שהשיער בעייתי יותר, רצוי להשתמש בטמפרטורות נמוכות יותר, מכיוון שהן מזיקות פחות לשערה. בדיקה מקומית אפשר לבצע באמצעות חימום המחליק לטמפ' נמוכה יותר, כ-180 מעלות צלסיוס, ולאחר מכן העלאה הדרגתית וזהירה של טמפרטורת המכשיר.

      5.טיפוח שיער במהלך ואחרי החלקה כימית

כאמור, מוצרי החלקה כימית כוללים רכיבים אגרסיביים, החודרים לשערה ומשנים את מבנה המולקולות שלה. לכן, חשוב לדאוג לטיפוח השיער הן במהלך ההחלקה והן לאחריה. מוצרי הטיפוח מספקים לשערה את ההגנה וההזנה הדרושים לה במהלך הטיפול. לצורך כך ישנם תכשירים ספציפיים להחלקת שיער, שמאפשרים להגן על השערה במהלך השהיית התכשירים וחימום השיער. כדי להגן על השיער מפני הפעילות הכימית של התכשירים חשוב לבחור בתכשיר המתאים לסוג השיער, באופן שמאפשר להגן עליו במקרים שבהם הוא שביר או חשוף לפגיעות:

לפני חימום השיער מומלץ לרסס אותו או למרוח עליו תכשיר המגן מפני חום.

לאחר פעולת התכשירים על השיער יש לשטוף את השיער היטב במים זורמים כדי להסיר אותם לחלוטין.

לאחר ביצוע שלב ההחלקה האחרון מומלץ למרוח תכשירי הזנה והגנה מיוחדים להחלקות שיער.

מומלץ להמשיך וטפח את השיער באופן קבוע בתכשירי הזנה ולחות, כדי לשמור על המראה החלק והבריא שלו לאורך תקופה ארוכה.

Call Now Buttonלהזמנות התקשרו
שלחו הודעת ווטסאפ
שלחו לנו ווטסאפ
נשמח לעמוד לשירותכם בהודעת ווטסאפ