חמישה שיקולים לפני בחירת החלקת שיער הנכונה בשבילך

מוצרים להחלקות שיער קיימים במגוון גדול. לכל מוצר יתרונות וגם חסרונות כאשר הבחירה בין המוצרים היא בהתאם לשיקולים שונים. כיצד תבחרי את החלק השיער הנכונה עבורך? כמה שיקולים חשובים לפני בחירת סוג החלקת השיער.

1- בחירה בהחלקה קבועה או זמנית

החלקה כימית - שיער חלק לאורך זמן: החלקות כימיות כגון החלקה יפנית משנות באופן פרמננטי את השיער. החומר אינו נשטף מהשיער המוחלק, שנשאר חלק כחצי שנה, עד לצמיחה משמעותית של השערה. הבחירה בהחלקה יפנית או בהחלקה כימית אחרת היא שיקול כאשר מעוניינים בשיער חלק לאורך זמן, ללא צורך בעיצוב יום יומי של שיער מתולתל.

החלקת קראטין - החלקה לתקופה של כשלושה חודשים: החלקות קראטין אינן כימיות. החומר עוטף את השערה ומגן עליה, אך נשטף במהלך חפיפות השיער. לעומת החלקה קבועה החלקות קראטין אינן משנות את מבנה השערה בחירה בהחלקת קראטין היא שיקול כאשר את מעוניינת בהחלקה זמנית לתקופה לא ארוכה.

החלקות ביתיות: ערכות החלקת שיער ביתיות נוחות לשימוש, מאפשרות החלקה מהירה ומתאימות אפילו לנסיעות. אלו החלקות קצרות יחסית והן מתאימות למי שמעוניינת בשינוי לתקופה קצרה. היא אינה מהווה תחליף להחלקה קבועה מכיוון שהחומר נשטף מהשיער ולאחר כחודש יש לחזור על הטיפול.

2- בחירה בסוג ההחלקה בהתאם למצב השיער

בהכללה ניתן להבדיל בין שני סוגים של תכשירי החלקה - החלקות כימיות שרכיביהן חודרים לליבת השערה ומפרקים את הקשרים שלה, פעולה שמאפשרת ליישר את השיער באופן קבוע. מרבית ההחלקות האלו כוללות חומר פעיל וחומר מנטרל. והשאר, מוצרים להחלקת שיער שאינם כימיים, כגון החלקות קראטין, שעוטפים את השכבה החיצונית של השערה ובמשך הזמן נשטפים ממנה ללא שינוי המבנה. השיקול בבחירת מוצר ההחלקה היא בהתאם לאופי השיער - שיער 'בתולי', לאחר טיפול כימי, שיער פגום וכדומה.

להבחנה במצב השיער חשיבות בבחירת סוג ההחלקה מכיוון שכל סוג של תכשיר החלקה, אם החלקה יפנית, החלקת קראטין, החלקה אורגנית וכו' פועל באופן שונה על שיער שעבר עיבוד כימי ועל שיער שלא עבר החלקה או צביעה. לדוגמה, החלקה כימית אגרסיבית יותר ונחשבת למתאימה להחלקה ראשונה, החלקת קראטין מתאימה לשיער שעבר טיפול כימי וגם לשיער פגום מכיוון שחלבון הקראטין בפורמולה מחליק את השכבה החיצונית של השערה ומעניק לה מראה בריא.

3- החלקה במספרה או בבית?

שיער חלק הוא משאת נפשן של נשים רבות, בין השאר מכיוון שהחלקת השיער חוסכת מהן את הצורך בעיצוב יום יומי של השיער, אבל יש לשקול את הסיכונים בהחלקה לעומת היתרונות. שיקול חשוב בבחירה בהחלקה במספרה או בבית הוא המיומנות הנדרשת לביצוע ההחלקה. יש להביא בחשבון את העובדה שזמן שהיית התכשיר הוא קריטי להצלחת טיפול ההחלקה ואת השימוש הנכון במחליק שיער. החלקות שמבוצעות באופן לא מיומן יכולות לגרום לפגיעה במראה השיער ולנזק לשיער ולקרקפת. אם בחרת בהחלקה ביתית קבועה עליך להשתמש בתכשירים במיומנות ובדייקנות, לעומת שימוש בערכות החלקה זמנית המתאימות גם למי שאינה מנוסה במיוחד בטיפול בשיער.

4- שיקולי עלויות החלקות שיער

החלקות המבוצעות במספרה יקרות בהרבה מהחלקות ביתיות, זהו שיקול חשוב עבור נשים רבות המעדיפות לבצע החלקה ביתית ולחסוך את הוצאות המספרה. החלקות כימיות כגון החלקה יפנית והחלקה צרפתית הן היקרות ביותר. מחירי החלקות זמניות נמוכים יותר, אך יש לחזור על הטיפול לאחר כשלושה חודשים, בעוד החלקה כימית יש לחדש רק באזור השורשים ולאחר כחצי שנה. עלות החלקה כימית ביתית בודדת נמוכה בהרבה אך בטיפוח קבוע היא הופכת לעלות חודשית קבועה.

5- השקעה בטיפוח השיער לאחר החלקה

לאחר החלקה יפנית חשוב להימנע מהרטבה או סידור של השיער, אך לאחר 48 שעות אפשר לבצע כל פעולה ללא חשש מפגיעה. בשונה מכך, לאחר החלקת קראטין יש להשתמש בתכשירי שיער ללא מלח ולהימנע מכניסה לים מכיוון שהמינרלים פוגעים בשכבת הקרטין העוטפת את השיער.

אופן הטיפול בשיער לאחר ההחלקה הוא שיקול עבור מי שמעוניינת בשיער שאינו דורש טיפוח מיוחד. יש לזכור שכדי לשמור על השיער חלק ובריא חשוב לטפל בו באמצעות תכשירי טיפוח והזנה. הדבר נכון לגבי כל סוגי החלקות שיער.

Call Now Buttonלהזמנות התקשרו
שלחו הודעת ווטסאפ
שלחו לנו ווטסאפ
נשמח לעמוד לשירותכם בהודעת ווטסאפ